Zaměstnanec

.

TEST: Hodí se pro vás práce z domova?

Ocitli jste se v situaci, kdy máte možnost pracovat z domova, ale nejste si jistí, zda je to pro vás ta správná volba? Pokud ano, můžete zkusit následující test. Zaškrtněte vždy ten výrok ze dvou, se kterým se více identifikujete.

Výhody a nevýhody práce z domova

Přemýšlíte nad tím, zda pro vás práce z domova přestavuje spíše výhody, či je zda je pro vás nevýhodná? Při rozhodování vám může pomoci, pokud se zamyslíte nad výhodami a nevýhodami uváděnými lidmi, kteří mají s prací z domova zkušenost.

Kontrola úkolů

Při práci z domova chybí bezprostřední zpětná vazba, což může způsobit komplikace. Přečtěte si, jak se s tímto problémem vypořádat.

Pracovní místo

V této části se dozvíte několik tipů, jak si vytvořit pracovní prostor, ve kterém se vám bude dobře pracovat.

Kreativní úkoly

V této kapitole se dozvíte, jak se naladit na práci s úkoly, které vyžadují kreativní řešení.

Prokrastinace

Prokrastinace, neboli chorobné odkládání úkolu, často trápí ty, kteří pracují z domova. Přečtěte si, proč k prokrastinaci dochází a jak se jí bránit.

Flow stav

Při stavu flow se ponoříte do určité činnosti tak, že téměř zapomenete na své okolí. Práce jde skvěle od ruky a vy si ji navíc užíváte. Jak se do takového stavu dostat se dozvíte v následující kapitole.

Rovnováha pracovního a osobního života

Při práci z domova bývá někdy obtížné nastavit správnou rovnováhu mezi pracovním a osobním životem. V následující kapitole se dozvíte několik tipů, jak s tímto problémem bojovat. Mimo jiné se zde dočtete o přelaďovacích rituálech a o technice Háček.

Kontakt se šéfem či zadavatelem

V následující kapitole se dozvíte, jak udržovat a správně vybalancovat kontakt s těmi, pro které pracujete, ať již se jedná o vašeho šéfa, či zadavatele.

Kontakt s týmem

Pokud pracujeme z domova, nemáme možnost pravidelného osobního styku se svými kolegy. Přečtěte si pár tipů, jak se dá s tímto problémem pracovat.

Práce s termíny

V následující kapitole vám poradíme, jak to udělat, abyste zvládali úkoly dokončit ve stanoveném termínu.

Rozjezdy

V této kapitole čeká jednoduchá rada zejména pro ty, kdo mají problém s rozjezdy (zahájením plnění pracovních úkolů).

Rodina

Přečtěte si pár tipů, které vám napoví, jak skloubit práci z domova s tím, že se domov stává i zároveň i vaším pracovištěm.