Přehled nástrojů projektu DigiKatalog a jejich využití IT pracovníky

Druhá části metodiky slouží jako inspirace zejména pro IT vedoucí pracovníky a pracovníky, kteří působí v roli mentorů rozvoje digitálních dovedností. Na úvod vás seznámíme s tím, jaké jsme pro vás připravili nástroje a materiály.

Nástroje, které vznikly v rámci projektu DigiKatalog, můžete využít ke zvyšování digitálních kompetencí, ať již svých, či vašich zaměstnanců.

Všechny nástroje a materiály, které naleznete na našich webových stránkách, vznikly v rámci projektu DigiKatalog, jehož cílem je přispět ke zlepšování digitálních kompetencí občanů. Tyto vzájemně propojené materiály a nástroje jsou veřejně dostupné, můžete je tedy libovolně používat a některé také upravovat pro své účely. Naleznete je pohromadě na webu PortálDigi, jehož hlavní částí je evaluační nástroj Evaldo. Proto se také na tento web dostanete přes adresu www.evaldo.cz, odkud vedou odkazy na všechny další nástroje a materiály.

Co tedy tento web nabízí a k čemu jednotlivé nástroje a materiály slouží?

1. Evaldo: www.evaldo.cz/vitejte-v-evaldovi

Evaldo je online nástroj, pomocí kterého si můžete ověřit, na jaká úrovni ovládáte jednotlivé přenositelné digitální kompetence.

2. Digitální kompetence dle povolání: www.evaldo.cz/povolani

Tento nástroj vám umožňuje zjistit, na jaké úrovni byste měli ovládat jednotlivé digitální kompetence, pokud chcete vykonávat (či již vykonáváte) určité povolání.

3. Výukové materiály: www.evaldo.cz/vyukove-materialy

Zde si můžete projít různé online kurzy a další vzdělávací materiály, které slouží ke vzdělávání v digitálních kompetencích.

4. Metodické materiály: www.evaldo.cz/metodiky

V této části si můžete přečíst různé metodiky či jejich části. Kromě vám nástroj umožní vytvořit metodiku dle svých potřeb.