Tutorial

  • 1 Aktuální: Úvod
  • 2 Complete
 
 
 
Prohlížeč
Zprávy
Ovládání aplikace
 

Evaldo říká

Dobrý den, já jsem Evaldo a provedu vás ověřením vašich digitálních kompetencí. Celé to připomíná hru, tak se doufám budete i bavit!

Na konci ověření budete vědět, jak jste na tom ve srovnání s ostatními – v čem jste dobří a kde se můžete zlepšit. Až si text přečtete, vždy klikněte na OK.

Evaldo říká

Vyhraďte si prosím přibližně 20 minut času bez vyrušování. Spěchat ale nemusíte, čas vám neměřím. Je lepší pracovat na počítači či notebooku, tablet a mobil nedoporučuji.

Klikejte jenom na tuto stránku! Pojďme se tedy podívat, kde co na stránce najdete.

Evaldo říká

Většinu času se budete pohybovat v hlavní části obrazovky vlevo. Zde najdete zadání úkolů i okna aplikací, kde budete úkoly řešit.

Evaldo říká

V pravé části obrazovky najdete třeba kalendář (je právě 21. února, 13:10) a především ikony aplikací, které budete potřebovat: e-mail, webový prohlížeč či mobilní telefon. Pomocí těchto ikon se můžete pohybovat mezi jednotlivými aplikacemi.

Evaldo říká

Pokud zapomenete zadání úkolu, klikněte mi na hlavu. Když budete potřebovat poradit, co dělat, klikněte na nápovědu.

A když už vůbec nebudete vědět, co dál, přeskočte úkol.

Jdeme na to?

Nápověda

Nápověda zatím není k dispozici, protože nemáte zadaný úkol.

Špatná odpověď

Vybrali jste špatnou odpověď. Zkuste to ještě jednou, pokud si nevíte rady, tak můžete úkol přeskočit, nebo použít nápovědu.
OVLÁDÁNÍ APLIKACE

Tato aplikace se ovládá výhradně pomocí myši (či dotekové obrazovky) a občas vpisováním krátkého textu do připravených políček.

Po celou dobu vyplňování je třeba zůstat na této webové stránce. Vše, co k vyplnění potřebujete, je vám k dispozici přímo v prostředí aplikace.

Vaším průvodcem bude Evaldo - sympatický robot, který má digitální kompetence v malíčku a bude vám dávat instrukce, jak máte postupovat. Kdykoliv se ztratíte nebo si nebudete jisti, klikněte na tlačítko NÁPOVĚDA vpravo dole a Evaldo vám poradí. A pokud budete úplně v koncích, hned vedle najdete i tlačítko PŘESKOČIT ÚKOL, které vás rovnou posune dál.